Test22

Test22

Ezber Bozan Deneyim Programı


Ezber Bozan Deneyim Programı, Başlangıç Noktası ev sahipliğinde; Akbank, Eczacıbaşı ve Fazla partnerliğinde oluşturulmuş bir programdır. Ezber Bozan Deneyim Programı, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın başlattığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında üniversite başvuru yaptığı bu sıralarda 3. sınıf olan ve 2024 yılında mezuniyeti beklenen adaylar için tasarlanmıştır. Katılımcıların benzersiz bir staj deneyimi yaşamalarını ve online eğitim içeriklerinden beslenerek mezuniyetleriyle beraber yetişmiş insan kaynağı olarak kendilerini hazır ve ne istediğini bilir halde hissetmelerini amaçlayan bir programdır. 3 sektörlerinin önde gelen ve inovatif şirketini bir araya getiren projeye toplam 27 üniversite öğrencisinin kabul edilmesi planlanmaktadır.

Dijital Pazarlama
Veri Bilimi
Yazılım

Adaylardan ilk aşamada başvuru formunu başarıyla tamamlaması ve yukarıdaki üç alandan (Dijital Pazarlama/E-Ticaret, Veri Bilimi ve Yazılım) hangisinde staj yapmak istediğini seçmesi beklenecek. İkinci aşamada, adaylara, seçtiği alana yönelik eğitimler ve Başlangıç Noktası’nın 21. yüzyıl yetkinliklerini içeren Kırılım Çağı eğitimleri, Enocta platformu üzerinden online olarak sunulacak. Üçüncü aşamada, adayların seçtiği alanın eğitim içeriklerine yönelik değerlendirme testi yer alacak. Eğitim testlerini de başarıyla tamamlayan adaylar başvuru sürecinin son aşamasına geçmiş olacak. Son aşamada, adaylar Akbank, Eczacıbaşı ve Fazla şirketlerinden birinin İnsan Kaynakları yetkilileriyle bir mülakat gerçekleştirecek. Sonrasında, tüm aşamaları başarıyla tamamlayan 27 kişi programa kabul edilecek.

Staj sürecine kabul edilen öğrenciler Akbank, Eczacıbaşı ve Fazla’da 3’er ay süreli olarak seçtiği “Veri Bilimi, Dijital Pazarlama/E-Ticaret veya Yazılım" alanlarından birinde staj yapacak. Katılımcılar tüm şirketlerde seçtiği alan sabit kalacak şekilde staj yapacaklar. Öğrencilerin rotasyonlu olarak gerçekleştireceği stajlar uzaktan veya tercihe bağlı olarak fiziksel katılım olarak gerçekleşecektir. Programa başvurular Microfon platformu aracılığıyla alınacaktır. Eğitim içerikleri ise Enocta platformu tarafından kişilere tanımlanacaktır.

Başvuru

Microfon sitesinde yer alan Ezber Bozan Deneyim ilan başvuru formu adaylar tarafından doldurulur.

Eğitim

Adaylardan, Enocta platformu aracılığıyla çevrimiçi eğitim kitini tamamlaması beklenir.

Eğitim Değerlendirme

Adaylardan, eğitim kitine özel olarak oluşturulmuş test sınavını başarı ile geçmesi beklenir.

Çevrimiçi Mülakat

Değerlendirme sonucu uygun bulunan adaylar alanında uzman kişilerden oluşan jüri ekibi ile online olarak bir araya gelerek mülakat gerçekleştirir.

Çevrimiçi Mülakat

Tüm adımları başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar staj sürecine dahil edilir. Hoşgeldin!

Staj Modülleri


Staj sürecine kabul edilen öğrenciler Akbank, Eczacıbaşı ve Fazla’da 3’er ay süreli olarak seçtiği Veri Bilimi, Pazarlama veya Yazılım konularından birinde staj yapma fırsatı yakalayacaktır. Her bir bölümü 3 aydan oluşacak ve toplam 9 ay sürecek Ezber Bozan Deneyim staj programının başvuru süreci 13 Mart’ta başlıyor! Program katılımcılarını stajlar, eğitimler ve mülakat görüşmeleri gibi birçok etkinlik bekliyor. Başarılı bulunan öğrencilerin süreç sonunda istihdam edilerek projeyi tamamlaması bekleniyor. Zorlu bir seçim sürecinin ardından çok sayıda başvurunun arasından parlayan yıldız olma fırsatını yakalamak istiyor musun? Sen de Ezber Bozan Deneyim projesi kapsamında belirlenen koşullara uygunsan ve mezuniyetin ardından vakit kaybetmeden işe alınma fırsatı yakalamak istiyorsan aşağıdaki linkten hemen başvurunu yap! Ezber Bozan Deneyim programına başvurmak için —– bağlantısını takip edebilirsin.Programa kimler başvurabilir?

2022-2023 eğitim-öğretim yılında üniversite 3. sınıf öğrencisi olan ve 2024 yılında mezuniyeti planlanan öğrenciler başvurabilir.

Program başvurusunda ön koşul var mıdır?

Başvuru için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Programa ne zaman başvurabilirim?

13 Mart tarihi itibariyle programa başvurulabilir.

Programda öğrenci kontenjanı bulunuyor mu?

Başvuru değerlendirme sürecinin ardından, programa sınırlı sayıda öğrenci dahil edilecektir.

Programa nasıl başvurabilirim?

Ezber Bozan Deneyim programına başvurmak için — bağlantısını takip ederek formu doldurmanız yeterlidir.

Program ücretli mi?

Programımız ücretsizdir.

Ezber Bozan Deneyim projesinde katılımcıları nasıl bir program beklemektedir?

Değerlendirme sürecinin ardından seçilen öğrencilerin Akbank, Eczacıbaşı ve Fazla şirketlerinin her birinde 3’er ay staj yaparken eş zamanlı olarak veri bilimi, pazarlama ve yazılım alanlarından birinde sunulmuş olan eğitimleri tamamlamaları bekleniyor. Güçlü bir sektör tecrübesi ve geliştirdikleri network ağı sayesinde işe alım odaklı projeyi başarı ile tamamlamaları bekleniyor.

Program ne kadar sürecek?

Program yaklaşık olarak 9 ay sürecek uzaktan veya fiziksel olarak öğrencilerin tercihine bağlı olarak gerçekleşecek.

Programa sadece belirli üniversitelerden mi alım yapılmaktadır?

Günümüzde eşit olmayan koşullarda öğrenim gören birçok öğrencinin de programdan faydalanmasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda, program tüm bölgelerden üniversite öğrencilerine açıktır.

Başvuru değerlendirme süreci ne zaman gerçekleşecek?

  • Başvurular, mart ayından haziran ayına kadar geçen süre içerisinde çoklu eleme sistemi ile değerlendirilecektir.

Aklıma takılan soruları kime sorabilirim?

Bize basliyoruz@baslangicnoktasi.org adresinden ulaşabilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Your Name
Manager
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.