İş Analisti Stajı Yolculuğu Programı

İş Analisti Stajı Yolculuğu Programı

İş Analisti Stajı Yolculuğu Programı


İş Analisti Stajı Yolculuğu, Başlangıç Noktası evsahipliğinde; KPMG, Podbee ve İstanbul Ekonomi partnerliğinde oluşturulmuş bir programdır. 

İş Analisti Stajı Yolculuğu, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın başlattığı, 2025 yılında mezuniyeti beklenen adaylar için 21. yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde kapsamlı staj deneyimi yaşamaları ve eğitim içerikleri ile desteklenerek sektörlere potansiyel insan kaynağı yaratmayı amaçlayan bir programdır. İş Analisti Stajı Yolculuğu, uzmanlardan eğitimleri, ve Türkiye’nin en talep gören şirketlerinde deneyim kazanmayı bir araya getiren bütünsel bir programdır. Programda, üniversite öğrencilerinin mezuniyet öncesi iş deneyimi kazanması ve Başlangıç Noktası ağına dahil olarak birçok kariyer fırsatına erişmesi hedefleniyor. 3 büyük şirketi bir araya getiren projeye toplam 6  üniversite öğrencisinin kabul edilmesi planlanıyor.

Program İçeriği


Başvuru Formu: Adaylardan ilk aşamada başvuru formunu başarıyla tamamlaması beklenecek. 

Eğitim İçeriği: İkinci aşamada ise adaylar için oluşturulmuş eğitim içeriği “Araştırma, yazılım bilgisi, analiz yeteneği, excel becerisi, veri analiz yeteneği" konularını içeriyor. Adaylara, eğitimleri ve Başlangıç Noktası’nın Kırılım Çağı eğitimleri, Enocta platformu üzerinden interaktif eğitim şeklinde sunulacak. 

Eğitim Testi: Eğitimlerin sonunda adayları bir eğitim testi bekleyecek. Eğitim testlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, KPMG, Podbee ve İstanbul Ekonomi şirketlerinin İnsan Kaynakları yetkilileriyle bir mülakat gerçekleştirecek. 

İngilizce Test: Eğitim tesi ile birlikte adaylardan İngilizce seviyelerini ölçecek bir İngilizce testi tamamlamaları beklenecek.

Tüm bu aşamaları tamamlayan 6 aday programa kabul edilecektir. Staj sürecine kabul edilen öğrenciler KPMG, Podbee ve İstanbul Ekonomi şirketlerinde 3’er ay süreli olarak staj yapacak. Öğrencilerin bir şirketten diğerine rotasyonlu olarak gerçekleştireceği stajlar katılımcının konumuna göre uzaktan veya fiziksel katılım olarak gerçekleşecektir. Programdan başarıyla mezun olan katılımcılar işe alım odaklı değerlendirilecek ve kapsamlı bir staj sürecini tamamlamış olacaktır. 

Programa başvurular Microfon ve Youthall platformu aracılığıyla alınacaktır. Eğitim içerikleri ise Enocta platformu tarafından kişilere tanımlanacaktır. Wext ve Youniverse desteğiyle ise katılımcılara program boyunca İngilizce eğitimi sağlanacak.

Program Koşulları


  • Üniversite 3.sınıf öğrencisi / 2025 mezuniyet, 
  • Araştırma, temel yazılım bilgisi, analitik düşünme, temel Microsoft Excel becerisi, veri analiz yetkinliği 
  • Minimum orta seviye İngilizce

Staj Modülleri


KPMG, Podbee ve İstanbul Ekonomi şirketlerinde 3’er ay olmak üzere toplamda 9 ay süreli staj yapma fırsatına erişecekler. 

Her bir bölümü 3 aydan oluşacak ve toplam 9 ay sürecek İş Analisti Staj Yolculuğu staj programının başvuru süreci 18 Ocak’ta başlıyor!  Başarılı bulunan öğrencilerin süreç sonunda istihdam edilme ihtimali bulunuyor. Zorlu bir seçim sürecinin ardından Başlangıç Noktası Staj Fellow’u olmak ister misin?

Sen de İş Analisti Staj Yolculuğu Programı kapsamında belirlenen koşullara uyuyorsan ve mezuniyetin ardından vakit kaybetmeden işe alınma fırsatı yakalamak istiyorsan aşağıdaki linkten hemen başvurunu yap.

SIK SORULAN SORULAR


Programa kimler başvurabilir?

2023-2024 eğitim-öğretim yılında üniversite 3. sınıf öğrencisi olan ve 2025 yılında mezuniyeti planlanan öğrenciler başvurabilir.

Program başvurusunda ön koşul var mıdır?

Başvuru için mezuniyet yılı dışında herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Programa ne zaman başvurabilirim?

18 Ocak 2024 tarihi itibariyle programa başvurular başlayacaktır.

Programda öğrenci kontenjanı bulunuyor mu?

Başvuru değerlendirme sürecinin ardından, programa sınırlı sayıda öğrenci dahil edilecektir.

Programa nasıl başvurabilirim?

Yapay Zeka ve Yazılım Programına başvurmak için link bağlantısını takip ederek formu doldurmanız yeterlidir.

Program ücretli mi?

Programımız ücretsizdir.

İş Analisti Staj Yolculuğu Programında katılımcıları nasıl bir program beklemektedir?

Değerlendirme sürecinin ardından seçilen öğrencilerin KPMG, Podbee ve İstanbul Ekonomi şirketlerinin her birinde 3’er ay staj yaparken eş zamanlı olarak sunulmuş olan eğitimleri tamamlamaları bekleniyor. Güçlü bir sektör tecrübesi ve geliştirdikleri ağ sayesinde işe alım odaklı projeyi başarıyla tamamlamaları bekleniyor.

Program ne kadar sürecek?

Program yaklaşık olarak 9 ay  sürecek uzaktan veya fiziksel olarak öğrencilerin tercihine bağlı olarak gerçekleşecek.

Programa sadece belirli üniversitelerden mi alım yapılmaktadır?

Günümüzde eşit olmayan koşullarda öğrenim gören birçok öğrencinin de programdan faydalanmasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda, program tüm bölgelerden üniversite öğrencilerine açıktır.

Aklıma takılan soruları kime sorabilirim?

Bize basliyoruz@baslangicnoktasi.org adresinden ulaşabilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.