Ezber Bozan Deneyim Programı

Ezber Bozan Deneyim Programı

Ezber Bozan Deneyim Programı


Ezber Bozan Deneyim Programı, Başlangıç Noktası ev sahipliğinde; Akbank ve Eczacıbaşı Topluluğu partnerliğinde oluşturulmuş bir programdır.

Ezber Bozan Deneyim, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın başlattığı, 2025 yılında mezuniyeti beklenen adaylar için 21. yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde kapsamlı staj deneyimi yaşamaları ve eğitim içerikleri ile desteklenerek sektörlere potansiyel insan kaynağı yaratmayı amaçlayan bir programdır. Ezber Bozan Deneyim Programı, uzmanlardan eğitimleri, ve Türkiye’nin en talep gören şirketlerinde deneyim kazanmayı bir araya getiren bütünsel bir programdır. Programda, üniversite öğrencilerinin mezuniyet öncesi iş deneyimi kazanması ve Başlangıç Noktası ağına dahil olarak birçok kariyer fırsatına erişmesi hedefleniyor. 2 büyük şirketi bir araya getiren projeye toplam 12 üniversite öğrencisinin kabul edilmesi planlanıyor.

Program İçeriği


Başvuru Formu: Adaylardan ilk aşamada başvuru formunu başarıyla tamamlaması beklenecek. 

Eğitim İçeriği: İkinci aşamada ise adaylar için oluşturulmuş eğitim içeriği “Sürdürülebilirlik" konusunu içeriyor. Adaylara, eğitimleri ve Başlangıç Noktası’nın Kırılım Çağı eğitimleri, Enocta platformu üzerinden interaktif eğitim şeklinde sunulacak. 

Eğitim Testi: Eğitimlerin sonunda adayları bir eğitim testi bekleyecek. Eğitim testlerini de başarıyla tamamlayan adaylar, Akbank ve Eczacıbaşı Topluluğu şirketlerinin İnsan Kaynakları yetkilileriyle bir mülakat gerçekleştirecek. 

Tüm bu aşamaları tamamlayan 12 aday programa kabul edilecektir. Staj sürecine kabul edilen öğrenciler Akbank ve Eczacıbaşı Topluluğu toplamda 9 ay süreli olarak “Sürdürülebilirlik" alanında staj yapacak. Öğrencilerin bir şirketten diğerine rotasyonlu olarak gerçekleştireceği stajlar katılımcının konumuna göre uzaktan veya fiziksel katılım olarak gerçekleşecektir. Programdan başarıyla mezun olan katılımcılar işe alım odaklı değerlendirilecek ve kapsamlı bir staj sürecini tamamlamış olacaktır. 

Programa başvurular Microfon ve Youthall platformu aracılığıyla alınacaktır. Eğitim içerikleri ise Enocta platformu tarafından kişilere tanımlanacaktır.

Staj Modülleri


Staj sürecine kabul edilen öğrenciler Akbank ve Eczacıbaşı Topluluğu toplamda 9 ay süreli olarak Sürdürülebilirlik alanında staj yapma fırsatı yakalayacaktır.

Her bir bölümü 4.5 aydan oluşacak ve toplam 9 ay sürecek Ezber Bozan Deneyim staj programının başvuru süreci 18 Ocak’ta başlıyor!  Başarılı bulunan öğrencilerin süreç sonunda istihdam edilme ihtimali bulunuyor. Zorlu bir seçim sürecinin ardından Başlangıç Noktası Staj Fellow’u olmak ister misin?

Sen de Ezber Bozan Deneyim projesi kapsamında belirlenen koşullara uyuyorsan ve mezuniyetin ardından vakit kaybetmeden işe alınma fırsatı yakalamak istiyorsan aşağıdaki linkten hemen başvurunu yap!

Ezber Bozan Deneyim programına başvurmak için (Yakında Açıklanacak) bağlantısını takip edebilirsin.

SIK SORULAN SORULAR


Programa kimler başvurabilir?

2023-2024 eğitim-öğretim yılında üniversite 3. sınıf öğrencisi olan ve 2025 yılında mezuniyeti planlanan öğrenciler başvurabilir.

Program başvurusunda ön koşul var mıdır?

Başvuru için mezuniyet yılı dışında herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Programa ne zaman başvurabilirim?

18 Ocak 2024 tarihi itibariyle programa başvurular başlayacaktır.

Programda öğrenci kontenjanı bulunuyor mu?

Başvuru değerlendirme sürecinin ardından, programa sınırlı sayıda öğrenci dahil edilecektir.

Programa nasıl başvurabilirim?

Ezber Bozan Deneyim programına başvurmak için link bağlantısını takip ederek formu doldurmanız yeterlidir.

Program ücretli mi?

Programımız ücretsizdir.

Ezber Bozan Deneyim projesinde katılımcıları nasıl bir program beklemektedir?

Değerlendirme sürecinin ardından seçilen öğrencilerin Akbank ve Eczacıbaşı Topluluğu şirketlerinin her birinde toplamda 9 ay staj yaparken eş zamanlı olarak Sürdürülebilirlik alanında sunulmuş olan eğitimleri tamamlamaları bekleniyor. Güçlü bir sektör tecrübesi ve geliştirdikleri ağ sayesinde işe alım odaklı projeyi başarıyla tamamlamaları bekleniyor

Program ne kadar sürecek?

Program yaklaşık olarak 9 ay  sürecek uzaktan veya fiziksel olarak öğrencilerin tercihine bağlı olarak gerçekleşecek.

Programa sadece belirli üniversitelerden mi alım yapılmaktadır?

Günümüzde eşit olmayan koşullarda öğrenim gören birçok öğrencinin de programdan faydalanmasını hedefliyoruz. Bu doğrultuda, program tüm bölgelerden üniversite öğrencilerine açıktır.

Staj süreci ne zaman gerçekleşecek?

Bütün aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar, Mart 2024 – Aralık 2024 arasında stajlarını gerçekleştirecekler.

Aklıma takılan soruları kime sorabilirim?

Bize basliyoruz@baslangicnoktasi.org adresinden ulaşabilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.